Únor 2010

Jedna nečekaná skoro politická poznámečka

6. února 2010 v 16:42 | ká

Novinky.cz v sobotu 6.2.2010: Lidovecký poslanec Libor Ambrozek již několik týdnů nebere novinářům telefony a neodpovídá na SMS ani se celý týden neobjevil na jednání Sněmovny. V pátek se jeho absence vyjasnila. Bývalý ministr životního prostředí profesí, přírodovědec totiž odjel s brněnskými geology na vědeckou cestu do Antarktidy. Vrátit se měl již před týdnem, ale do jejich odletu zasáhlo katastrofální zemětřesení v Haiti.

Když tak občas koukám v televizi na zprávy, napadá mne, jestli bychom neměli některé politiky nasadit do letadla a taky je vyvézt. Bez zpáteční letenky. Nám by se ulevilo. Ale co by tomu řekli chudáci tučňáci?

Medvědí

6. února 2010 v 16:30 | ká
Nejúžásnější zvíře na zemi je lední medvěd. Vědci do dnes zkoumají, jak přesně funguje jejich kožich. Tloušťka je u nich předností. Tuková vrstva musí dosáhnout alespoň 11 centimetrů, aby zima byla v pohodě. Zima jim pak vůbec nevadí. Medvěd zaleze do nory v závěji, usne a spí 4 měsíce. Během té doby nemusí jíst, pít, nemusí na záchod... Během těch 4 měsíců porodí březí samice mláďata... Jen tak. Nemáte pocit, že u lidí je něco špatně?